Uzman görüşü almak için hemen formu doldurun. En kısa sürede sizi arayalım.

Genetik Faktörler

Erkeklerde görülen saç dökülmesi genellikle, genetik olan ve toplumun %50’sinden daha fazlasında görülen erkek tip hormona duyarlı saç dökülmesidir. Bu tip saç dökülmesi kroniktir. Yaş ilerledikçe kellik gelişir. Erken yaşlarda başlanan takviye tedavileri mezoterapiler ve PRP tedavisi dökülme hızını yavaşlatarak kelliğe gidecek süreyi uzatabilir. Ancak genelde tatmin edici bir tedavi elde edilemez. Saçsız kalmak kaçınılmazdır.

Bu tarz saç dökülmeleri kadınlarda da görülmektedir. Özellikle ailesinde kellik problemi olan bireylerin olduğu kişiler saç dökülmesi riski ile karşı karşıyadır.

Günümüzde 16-18 yaş başlangıçları olan erkek tipi saç dökülmeleri, son yıllarda genç kızlarda da artış göstermektedir. Geçtiğimiz yıllara oranla bu duruma daha fazla rastlanmasının nedenleri arasında aşırı stres, dengesiz beslenme, uzun süreli aç kalma ve hormonal problemler yer almaktadır.

breattec saç sistemleri her ne sebeple olursa olsun saç kayıplarının önlenemediği durumlarda en doğal, fark edilmeyen ve kolay çözümü sunar.

instagram-1
instagram-2
instagram-3
instagram-4
instagram-5
instagram-6