Uzman görüşü almak için hemen formu doldurun. En kısa sürede sizi arayalım.

Erkek Saç Protez
breattec Cildinize nefes aldıran, doğallığı ile sizi bile şaşırtacak,
kullanımı ve uygulaması kolay bir saç protezidir.

Günümüzde saç protezleri, saç dökülmesiyle ilgili olarak ortaya çıkan tüm problemler için kullanılan en verimli yöntemlerden biri haline gelmiştir. Anında etkili olması, estetik duruşu ve doğallığı, uzun süreli sonuçlar alınması ve cerrahi uygulamalardan daha uygun maliyetlerle elde edilmesi sayesinde kullanıcılar arasında tercih edilen bir yöntemdir. Doğal ve estetik bir görünüm sağlayan saç protezlerinin hatırı sayılır sayıda kadın ve erkek kullanıcısı vardır.

Burada, yöntem hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmak için konuyla ilgili en sık sorulan soruları bir araya getirdik. Sizin durumunuz için en iyi çözüm olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz.

NEDİR BU SAÇ PROTEZİ?

En pratik ve kısa tarifi ile Saç Protezi: Saç telinin yerini alan veya saçın döküldüğü ya da daha az yoğun olduğu bölgeyi kaplayan bir parçadır.

PROTEZ SAÇ VE PERUK ARASINDAKİ FARK NEDİR?

“Saç Protezi”, bir hastalık, kısmi veya tam saç kaybı, yaralanma ya da tedavi sonucu saç dökülmesi olan kişilerin bu sorunlarına yönelik yeni ve uyumlu bir parçanın sadece sorunlu bölgeye uygulanması işlemidir.

Saç protezi likit yapıştırıcılar veya bantlar ile kafa derisine sabitlenir. Peruk ise yapıştırılmaz. Tokalar veya elastik bantlarla kafaya geçirilir.

Saç protezleri, kişilerin kafa ölçüsü alınarak kişiye özel üretilir ki bu da tam bir uyum ve doğallık elde etmek için en gerekli unsurdur.

Saç proteziniz ile yüzebilir, spor yapabilir, koşabilir, duş alabilir, fön çekebilirsiniz. Sabit olduğu için başınızdan ayrılacağı, kayacağı veya düşeceği korkunuz olmaz. Perukta ise bu garanti değildir. Yüzerken çıkabilir, duştayken yıkamak yerine ayrıca yıkamak ve fön çekmek zorundasınızdır, her zaman her yerde kayma ihtimali mevcuttur.

Saç protezini uyurken çıkartmak gerekmez. Yatakta başınızdan çıkmayacak, kaymayacaktır. Oysa peruk kullanıcısı yatağa girerken peruğunu çıkartmak zorundadır.

Artık saçsızlık bir kader değil, bir seçim. breattec sizi saçlarınızla buluşturuyor.
SAÇ PROTEZİNİN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI NELERDİR?

AVANTAJLAR:

  • Orta ve uzun vadede (androjenik alopesi, areata alopesi, sikatrisyel alopesi, Telogen effluvium, Trichotillomania ve kemoterapi gören hastalar gibi) tüm kesin kellik vakalarına uygundur;
  • Anında sonuç alırsınız;
  • Fiyatı, birçok alternatif uygulamadan daha düşüktür;
  • Uzun süreli bir çözümdür;
  • Kullanıcının günlük yaşamdaki tüm aktivitelerini kısıtlama olmaksızın (spor, havuz veya denize girme, banyo yapma, uyku gibi) gerçekleştirmesini sağlar;
  • Cerrahi bir müdahale değildir;
  • Sonuç tatmin edici olmadığı taktirde, işlem tamamen baştan başlatılabilir ve farklı bir projeye geçilerek size en uygun olan saç buluncaya kadar deneme yapılabilir. Ya da yaptırmaktan vazgeçer ve eski şekilde hayatınıza devam edersiniz. Oysa cerrahi müdahalelerin bu şansı yoktur.
  • Kontrendikasyonları yoktur (kullanılan materyallerden herhangi birine karşı alerjisi olanlar dışında, çoğu protez ve bakım ürünleri hipoalerjeniktir);

DEZAVANTAJLAR:

  • Periyodik bakım gerektirir;
  • Daha yüksek kalite ve daha doğal sonuç elde etmek için kullanılan bazı modeller genellikle daha pahalıdır.
YAPAY DURUR MU? SONUÇ GERÇEKTEN İYİ OLACAK MI?

Merkezimizde kullanılan protezler yüksek kalitede olup uygulama uzman kişilerce yapıldığından alacağınız sonuç son derece tatmin edici olacaktır. İnternette bazı başarısız uygulamalar görüp şaşırabilirsiniz. Ancak herkesin her işi yapmaya kalkıştığı bu zamanda bu sonuçlar şaşırtıcı değildir. Çünkü sektöre alakasız kişilerin girişini engelleyen bir yasa yok. Burada doğru seçimi yapmak size düşüyor.

SAÇ PROTEZİ HANGİ ÖLÇÜLERDE BULUNUR?

Merkezimizde uygulanan tüm saçlar sizin cranial ölçüleriniz alınarak özel olarak tam da sizin kafa yapınıza uygun olarak üretilir. Bunun yanı sıra piyasada oldukça yaygın olarak hazır saç kullanımı vardır. En iyi ve estetik görüntüyü elde etmek istediğimizden biz hazır saç kullanmıyor daima ölçü ile kişiye özel tasarımlar yapmayı tercih ediyoruz.

SAÇLAR DOĞAL İNSAN SAÇI MI? SENTETİK Mİ?

Bizim merkezimizde insan saçı kullanılmaktadır. Kaldı ki insan saçlarının bile kalite skalası vardır. Mümkün olan en iyi kalitede ve kişilerin doğal saçına uygun kalınlık veya incelikte saçları uyguluyoruz. Doğal insan saçı tabi ki daha iyi estetik sonuçlar verecektir.

Doğal insan saçına alternatif olan sentetik saçlar da mevcuttur. Ancak insan saçı kadar doğal ve estetik bir kullanım elde edilemez. Sentetik saç oldukça parlaktır ve bu durum yapaylık yaratır.

KULLANIM ÖMRÜ NE KADARDIR?

Genel olarak, bir protezin 6 aydan 1 yıla kadar kullanım ömrü vardır. Fakat bu süre, kişiye yapılan tasarıma ve kullanıcı bakımının kalitesi gibi bazı etkenlere bağlı olarak daha uzun veya daha kısa olabilir.

PROTEZ SAÇIMI HER GÜN ÇIKARMAK ZORUNDA MIYIM?

Hayır. Özel yapıştırıcılar ile kafa derisine tutturulmuş modeller, 15 ila 20 günlük sürekli periyotlar için kullanılabilir (bu süre, protez tabanında kullanılan malzemeye ve/veya yapıştırıcı tipine, kullanıcının özenine vb. koşullara bağlı olarak değişir). Her kullanım döneminin sonunda bir bakım uygulamak için merkezimize gelirsiniz. Bu bakımlar azami 1 saat sürer. Proteziniz çıkarılır, temizlenir, yeniden uygulanır. Bu bakımları kuaför rutininiz gibi düşünebilirsiniz.

PROTEZİ KORUMAK VE ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Proteziniz için size önerilen kullanım süresine dikkat edin, gerekli bakımları düzenli hale getirin. Sadece kaliteli ve sağlıklı bakım ürünlerinin kullanıldığından emin olun.

Saçları sülfat ve tuz içermeyen nötr şampuanlarla yıkayın.

Saç kreminizi saç diplerine uygulamayın.

Saç protezinizle spor yapabilir, denize ve havuza girebilirsiniz. Ancak sonrasında mutlaka yıkayın.

Kırılmayı ve dökülmeyi önlemek için saçınıza özen gösterin, bu nedenle yumuşak bir fırça ile ve yumuşak hareketlerle tarayın. Yıkamak için, saçlarınızı sürtmekten ziyade, şampuanla hafifçe aynı yöne masaj yaparak yıkayın.

Saç proteziniz kafa derisi üzerine sıkıca sabitlenmiş olduğundan abartılı gerilmelerden kaçının.

PROTEZ SAÇ BOYANIR MI? FÖN ÇEKİLEBİLİR Mİ?

İnsan saçından yapılan protezler, her türlü bakım ve uygulamaya uygundur. Normal saçlara yapılan tüm uygulamalar protez saça da yapılabilir.

KULLANDIĞIM PROTEZ SAÇ, KENDİ SAÇIMDAN FARKLI DURMAYACAK MI?

Hayır. Tamamen sizin ölçülerinize, saç renginize ve saç yapınıza uygun tasarım yapıldığı için böyle bir risk yoktur. Hatta varsa beyaz saçlarınız bile aynı yoğunlukta protezinize eklenecektir.

MEVCUT SAÇLARI TIRAŞ ETMEK GEREKİR Mİ?

Tamamen modele bağlıdır.

Genellikle parça protezler için uygulama yapılacak bölgeye tıraş yapılmakla birlikte. Full cap protezlerde tıraşlama yapmaya gerek kalmaz. Yani olan saçın üzerine de saç protezi uygulanabilir. Saçların tıraş edilmesine gerek yoktur.

SAÇ PROTEZLERİ, SAÇ DERİSİNDE İRRİTASYON, YARA, MANTAR VEYA ALERJİ YAPAR MI?

Kullanıcı bakım kurallarına uyduğu müddetçe bu sorunun yanıtı hayırdır.

Uygun olmayan ürünlerin kullanımı, bakım sürelerinin geçirilmesi bu tip sorunlara yol açabilir. Protez uygun bir şekilde zorlanmadan çıkarılmalıdır. Buna özen gösterilmezse de irritasyon gelişebilir. Ve tabi ki protez sorunsuz bir bölgeye uygulanmalıdır. Açık yara, mantar vb. sorunlar varsa kesinlikle protez uygulanmamalıdır.

SAÇ PROTEZİNİN FİYATI NEDİR?

Uygulanacak bölgenin büyüklüğü, saç uzunluğu, istenilen alt yapı gibi farklı seçenekler fiyata direkt olarak etki eder. Bu da demektir ki fiyat sizin ihtiyacınız olan protez belirlendikten sonra verilebilir.

RUTİN BAKIMLAR İÇİN ÇOK PARA ÖDER MİYİM?

Rutin bakımlar doğal saçları olan bir kişinin aylık kuaför masrafınızı geçmez.

SAÇ PROTEZİNİ NEREDEN SATIN ALABİLİRİM?

Kullanıcı için asıl problem burada başlar. Kime gidecek, nereden satın alacak, nasıl güvenecektir. İnternete girdiği zaman her fiyattan çeşitli ürünlerle karşılaşır. Fakat bunlardan hangisi ona uygundur, Vaad edilen kalitede bir protez saç gelecek midir? Ekstra masraflarla karşılaşacak mıdır? Saç rengine uyumlu olacak mıdır? İşte bütün bu soruların cevabına saç merkezimizde ulaşabilirsiniz.

Öncelikle profesyonel birinin uygulama yapması gerektiği açıktır. Kendi saçınızın örneklenmesi, ölçülerinizin alınması ve sizin ölçülerinize göre üretilen bir protezi kullanmanın rahatlığını yaşamak istiyorsanız o zaman ONNA HAIR uzmanlığı ve breattec saç sistemlerinin kalitesi ile tanışma zamanınız gelmiştir. Üstelik özel odalarda tüm mahremiyetiniz korunarak, güler yüzlü hizmet alır, tam da size uyan bir saç protezi siparişi verebilirsiniz. Saç analiziniz yapılarak, ihtiyacınız olan protez net olarak belirlenir. Siz de en uygun ve doğru seçimi yapma şansını yakalamış olmanın mutluluğunu yaşarsınız.

instagram-1
instagram-2
instagram-3
instagram-4
instagram-5
instagram-6